TELEMYJNIA
DEZYNFEKCJA OZONOWA

Pytania i odpowiedzi

Jak działa ozon?

Ozon działa bardzo silnie lecz ma bardzo krótki cykl życia. Podczas styczności z bakteriami, wirusami czy też zapachami, dodatkowy atom tlenu niszczy je całkowicie poprzez utlenianie. 

W jaki sposób ozon dezynfekuje?

Ozon napotykając na rozmaite zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu wchodzi z nimi w reakcję chemiczną powodując ich utlenienie. W ten sposób niszczonych jest wiele niepożądanych substancji, np. dym papierosowy, szkodliwe chemikalia, bakterie, wirusy, grzyby oraz alergeny. Pozostały po procesie ozon rozpada się samoczynnie z powrotem do tlenu.

Czy ozon jest skuteczny?

Użycie ozonu pozwala na skuteczną neutralizację nieprzyjemnych zapachów (np. dym tytoniowy i wszelkie inne zapachy np z nowych mebli, dywanów , farb itp.), alergenów, grzybów i ich zarodników oraz pleśni. Działanie bakteriobójcze ozonu jest 50 razy skuteczniejsze i nawet 3000 razy szybsze od chloru - niewielkie stężenie tego gazu w ciągu krótkiego czasu niszczy wszystkie niebezpieczne związki, zarówno organiczne, jak i nieorganiczne.

Na co działa ozonowanie?

Dzięki ozonowaniu możemy pozbyć się:
• nieprzyjemnych zapachów (np. dym tytoniowy, zapachy odzwierzęce, zapachy chemiczne i inne)
• niebezpiecznych dla zdrowia alergenów, grzybów i ich zarodników, pleśni, wirusów, bakterii oraz roztoczy i ich odchodów.

Czy ozon jest bezpieczny?

Tak, ozonowanie jest bezpieczną metodą dezynfekcji. Musi być jednak wykonane przez wykwalifikowane osoby. Ozon w bardzo dużym stężeniu może działać drażniąco na błony śluzowe i drogi oddechowe. Dlatego w miejscu używania generatora ozonu nie mogą znajdować się osoby oraz zwierzęta. Duże stężenie ozonu ma również negatywny wpływ na rośliny. Ozon rozkłada się do czystego tlenu. W odróżnieniu od innych metod ozonowanie nie maskuje zapachów tylko trwale i szybko je usuwa.

Czy nie zabraknie tlenu podczas ozonowania?

W powietrzu jest 20,9% (209.000ppm) tlenu, podczas ozonowania osiągamy stężenie ozonu kilku lub max.kilkunastu ppm. Niewykorzystany ozon rozkłada się z powrotem do tlenu. Nie zabraknie tlenu podczas zabiegu.
Jeżeli macie Państwo jakieś pytania, prosimy o ich zadawanie za pomocą poniższego formularza:
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Darmowe strony internetowe dla każdego